Internet, Reklama

Załóż bloga firmowego – to się opłaca!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś i nie do końca zgadzasz się z naszym tytułem, przeczytaj choć kilka z poniższych argumentów. Jeśli nie przekonamy cię w tym momencie, na pewno kiedyś do tego wrócisz!

Dość często spotykamy się z powszechnie panującym przekonaniem, że blog, to forma internetowego pamiętnika, miejsca w którym wylewa się nikomu niepotrzebną treść. Pewnie dlatego tak często pomija się tę kwestię na firmowych stronach internetowych. W dzisiejszych czasach, blogi firmowe są prowadzone pod konkretne branże, dostosowywane są do odbiorców i przekazują ekspercką wiedzę, taką, której nie przeczytamy nigdzie indziej.

#1 Blog przedstawia twoją firmę w pozycji lidera

To o wiele prostszy i tańszy zabieg, dzięki któremu będziesz mógł przedstawić swoją firmę jako eksperta w branży! Wrzucając na bloga wartościowe treści, pozwalasz potencjalnym klientom poznać twoją firmę od podszewki, a także ułatwiasz im oswojenie wiedzy, która będzie potrzebna do zapoznania się z twoją usługą/produktem.

Pisząc artykuły branżowe na swoim blogu zdecydowanie wyróżniasz się na tle konkurencji, a sprzedając know-how budujesz więź z klientami i zdobywasz ich zaufanie!

#2 Treści blogowe zwiększają ruch na stronie

Nie jest tajemnicą fakt, że Google pozycjonuje twoją stronę dzięki treściom. A im one są bardziej wartościowe i dopasowane, tym lepiej. Użytkownicy, którzy wpisują w wyszukiwarkę daną frazę, mogą znaleźć się na twojej stronie, właśnie dzięki treściom generowanym na blogu, ponieważ jest ona powiązana z zapytaniem. Kiedy stworzysz naprawdę ciekawy content, możesz liczyć na to, że link z twoim artykułem rozprzestrzeni się w mediach społecznościowych, a to wzmacnia twoją markę, stronę, firmę, podnosi wyniki, potencjalnie zwiększa sprzedaż… co tu więcej dodawać? Podsumowując: blog firmowy to świetnie narzędzie SEO i źródło pozyskiwania linków.

#3 Blog to świetna okazja do przedstawienia pracowników i pokazania ich potencjału

Co działa mobilizująco na pracowników? Pokazanie ich mocnych stron całemu światu. Nie masz pomysłu jak to zrobić? Artykuł raz w miesiącu poświęcony np. technicznym aspektom twojego produktu będzie świetnym contentem na blogu, a dla twojego pracownika momentem, w którym będzie mógł się wykazać.

Budowanie więzi w zespołach nie jest łatwe, jednak wspólny cel zawsze łączy. Spróbuj zaangażować większą grupę do wartościowego projektu na twoim blogu, pod którym będą mogli się podpisać. Pozytywne relacje są teraz na wagę złota, bo co może być lepszego w firmie od dobrze zgranego, zaangażowanego w życie firmy teamu?

#4 Google lubi świeże treści = Google lubi twojego bloga

To proste: świeży content jest promowany przez Google, dlatego kiedy założysz bloga, nie przestawaj dodawać do niego treści. Strona będzie częściej aktualizowana i z pewnością szybciej znajdzie się na pierwszych propozycjach w wyszukiwarce niż ta, która nie miała wprowadzanych treści od kilku lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *